Eskişehir Mezar Bakımı
Mezar Kabristan Bakım Peyzaj Uygulamaları
Çamlıca Mahallesi, Gülçin Sokak, B Blok No:1/3
oztutkabdurrahman@gmail.com
0537 700 52 75
SIFIR ATIK YARIŞMASINDA ESKİŞEHİR’E İKİ ÖDÜL BİRDEN
13.06.2019 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ülkemizde çocuklarımız ve gençlerimizde Sıfır Atık konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlemiş olduğu "Sıfır Atık Yarışması"nda, İlimiz “Ortaokul 7. ve 8. Sınıf Proje” kategorisinde iki ödül birden kazandı.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan okullar ve üniversitelerden yoğun katılımın olduğu yarışmada, Melahat Ünügür Ortaokulu, Ortaokul 7. ve 8. Sınıf Proje kategorisinde birincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanarak İlimizde Sıfır Atık Projesinin uygulanması konusunda büyük bir başarı elde etmiştir.

 “Atıkların Doğaya ve Hayvanlara Zararı” isimli projesiyle birinci olan Enes Kaan KUKAROĞLU ile “Atıkların Korsanı” isimli projesiyle üçüncülük derecesini alan Buse Nazmiye ÖNER isimli öğrenciler, İl Müdürümüz Hikmet ÇELİK’i makamında ziyaret ederek ödül alan projelerini anlattılar. Sıfır Atık Projesi’nin okullarında da uygulandığını belirten öğrenciler, yaptıkları projelerini geliştirmelerinde katkısı olan tüm öğretmenlerine ve İlimizde Sıfır Atık Projesi’nin yürütücülüğünü üstlenen İl Müdürlüğümüze de teşekkür ettiler.

Aynı kategori altında birincilik ve üçüncülük derecelerini kazan Melahat Ünügür Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve idarecilerini tebrik eden İl Müdürümüz, bu başarının İlimizdeki diğer eğitim kurumları için de örnek olmasını ve ilham vermesini temenni etti. Sıfır Atık Projesi’nin toplumun her kesimine dokunduğunu ifade eden İl Müdürümüz sözlerine şu şekilde devam etti: “İlimizin bu yarışmada derece alacağını ümit ediyor ve bekliyorduk. Bu kardeşlerimizin yapmış oldukları projeler, aslında bizlerin de Sıfır Atık felsefesini anlatmakta ne derece başarılı olduğumuzun bir göstergesidir. Ben bir kere daha, Melahat Ünügür Ortaokulumuzun çok kıymetli öğrencilerine, öğretmenlerine ve idarecilerine Bakanlığımız adına teşekkür ediyorum.”

16 farklı kategoride düzenlenen Sıfır Atık Yarışması’nın kazananları, projeye ait www.sifiratikyarismasi.com adresinde geçtiğimiz günlerde açıklanmış olup dereceye giren öğrencilerin ödülleri önümüzdeki günlerde Bakanlığımızca düzenlenecek bir törenle verilecektir.

 

Gönderen: haber
526 defa okundu 
 


Ekoloji
Toprak için el ele vermeliyiz...
Ambalajın geri dönüşümü çevre kirliliğini önlüyor, ekonomiye katkı sağlıyor
TÜRKİYE STAJYER AVUKATLAR KURGUSAL DURUŞMA YARIŞMASI BAŞLADI
TANAP’tan su altı yaşamına destek
Su Ürünleri Av Yasağı Sona Erdi

 

 
Yaşam
Düğün Gününde Kusursuz Görünmenizi Sağlayacak Fitness Önerileri
BU ÇIĞLIKLARI DA DUYUN
İnsani Yardımlar Noktasında Türkiye’nin Bakış Açısı Tüm Dünyaya Örnek Oluyor
LÖSEV AİLESİ BABALARINI YALNIZ BIRAKMIYOR!
EN ÇOK YILMAZ SOYADINI KULLANIYORUZ